Erdek Gezilecek Yerler Erdek’in Tarihi

Erdek Gezilecek Yerler Erdek'in Tarihi

Erdek Gezilecek Yerler Erdek'in Tarihi

Erdek Gezilecek Yerler Erdek’in Tarihi

Erdek Gezilecek Yerler Erdek’in Tarihi çok eskilere dayanan tarihte Artake ismiyle anılan antik kentileri, mavi bayraklı denizi ve Açık Hava Müzesi ile Erdek tam bir turizm merkezi olmuş durumdadır.

Erdek Gezilecek Yerler Erdek'in Tarihi

Erdek Balıkesir’in Şirin İlçesi

Balıkesir’in bu şirin ilçesi Türk ve Rumların tarihi dokunuşları ile şekillenen kültürü, Kyzikos Antik Kenti ve Kapıdağ Yarımadası’nın güzel görünüşü eşliğinde sizlere unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor. Doğal bir güzelliğe sahip olan Erdek bir zamanlar ada iken sonra karaya bağlanarak Kapıdağ Yarımadası içinde yer almıştır. Yemyeşil ormanları ve masmavi suları ile tam bir cennet görünümünde olan bölgeye geldiğinizde gezmeniz ve görmeniz gereken yerler bir hayli fazla.

Erdek Gezilecek Yerler Erdek'in Tarihi

Erdek Gezilecek Yerler Erdek Plajları

Erdek Gezilecek Yerler başta mavi bayraklı; temiz ve sizi suya davet eden masmavi güzelliğe sahip plajlarını görebilirsiniz. Bazı günler hafif dalgalı olabilen denizi, durgun olduğu günlerde tertemiz ve berrak bir görünümde oluyor. Binaların olduğu bölümden onların önündeki yerlerden denize girdiğinizde o kısım taşlık olduğu için ayağınıza taşlar batabilir. Ama plajları çok güzeldir ve ağaçların da bol olması ister güneşlenme, isterseniz gölgede oturabilme fırsatı sunuyor. Sadece güneşlenmeyip sabah yürüyüşlerinizi uzun kumsallarda yapabilir, gün içinde de dalış etkinliklerine katılabilirsiniz.

Erdek deniz ürünleri açısından da oldukça zengindir. Başta midye olmak üzere tüm deniz mahsullerini tüketebilirsiniz.

Erdek Gezilecek Yerler Erdek'in Tarihi

Erdek Kirazlı Manastırı

Her ne kadar geriye sadece dış duvarları kalmış olsa da, ormanın içinde doğayla iç içe olan Erdek Kirazlı Manastırı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Bizans döneminden kalan manastırı 1920’lerde Rumlar mübadele sebebiyle terk etmek zorunda kalmışlar. O dönemlerde manastıra kimse sahip çıkmadığı için etrafını otlar kaplayıp ağaçların boyları duvarları aşmış. Doğanın gücünü gözler önüne seren bu tarihi manzara çok otantik fotoğraf kareleri yakalamanızı sağlayacak.

Erdek Gezilecek Yerler Erdek'in Tarihi

Erdek Kyzikos Antik Kenti

Dünyanın 8’inci harikası olarak gösterilen Hadrianus Tapınağı‘nın da yer aldığı Kyzikos Antik Kenti tarihe tanık olmak isteyenlerin ilk uğraması gereken noktalardan biri. 2 bin 500 yıllık geçmişe sahip Kyzikos Antik Kenti MÖ 334 yıllarına ait önemli eserleri gün yüzüne çıkarmasıyla da sizleri tarihi kalıntılarla dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

Erdek Hakkında Daha Fazla Bilgi Ve Erdek Kamp Yerleri İçin Tıklayın

Erdek Gezilecek Yerler Erdek'in Tarihi

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın