Lviv ‘in Ünlü Kahvecisi – Lviv Coffee Manufacture

Lviv ‘in Ünlü Kahvecisi – Lviv Coffee Manufacture için Lviv’in en büyük kafesi de diyebiliriz. Hem yerel hem de Dünya kahvelerini yapıyorlar. Kahvenizin yanında güzel bir kek veya tatlı alabilirsiniz. Aynı zamanda kış bahçesini edasındaki şık bahçesinde yemek, tatlı ve içki çeşitleri de sipariş etmeniz mümkün.

Lvivin-Ünlü-Kahvecisi-Lviv-Coffee-Manufacture

 

Lviv ‘in Ünlü Kahvecisi – Lviv Coffee Manufacture

Lviv ‘in Ünlü Kahvecisi – Lviv Coffee Manufacture ın giriş bölümünde Dünya’nın bir çok yerinden gelen kahve çekirdeklerini istediğiniz gramajlarda alabiliyorsunuz. Zaten girişte hem kahve öğütücüsü, hem kahve kavurma makinesi de çalıştığı için girer girmez burnunuza buram buram kavrulmuş kahve kokuları geliyor. Çok eski bir binada olan bu kafeteryanın alt katında müze gibi yapılmış gezebileceğiniz bir kahve madeni var.

Lviv 'in Ünlü Kahvecisi - Lviv Coffee Manufacture

 

Bunun dışında kahve pişirmek, öğütmek ve içmek için gerekli malzemelerin satıldığı bir mağazası ve madene inen merdivenlerin sol tarafında ise üstü kapalı bir alanı var ki bazı akşamlar burada hem yemek yiyebilir, hem de çok güzel eğlenceli canı müzik dinleyebilirsiniz.

Lviv 'in Ünlü Kahvecisi - Lviv Coffee Manufacture

 

Rynok Meydanı‘ında sokağın köşesinde yer alan bu sevimli mekan tarihi ve aynı zamanda Avrupai havası ile size huzur verecek diye düşünüyorum. Kahve çeşitleri arasından satın almak isterseniz yumuşak içimi ve hoş aroması olan Guatemala kahvesini ve Lviv’in demleme kahvesini tavsiye ederim.

Lviv 'in Ünlü Kahvecisi - Lviv Coffee Manufacture

 

Lviv ‘in Ünlü Kahvecisi

Lviv ‘in Ünlü Kahvecisi Yer altı bölümünde size kask veriyorlar ve kahve şovu yapıyorlar. Ünlü alevli karamelize edilmiş kahve eşliğinde “fire” şov hem çok keyifli, hem de heyecan verici. Kahve üretiminin birebir yapıldığı Lviv Kahve Fabrikası  kahve içmeden dönülmemesi gereken bir yer. Gitmişken eğer benim gibi kahve kupaları koleksiyonu yapmayı seviyorsanız, mağaza bölümünde satılan birbirinden sevimli kupalardan almayı unutmayın.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın