Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi yazımızla son zamanlarda Ukrayna’daki popüler gezi lokasyonlarından olan Ukrayna Lviv Gezi İpçularına ulaşmanızı sağlıyoruz.

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi şehir merkezi tarihi özelliğini koruyan binalardan meydana gelen sevimli bir kasaba Lviv. Gezmek aslında kolay, çoğu yer yürüyüş mesafesinde ve şehir içi genel olarak düz olduğu için de sizi yormayacaktır. Tabi gezi rotanızda Lviv Parkları, çeşitli kafeler ve müzeler gibi yerler olacaksa ve hava durumuna göre ya da buralara daha çabuk ulaşmak isteğinize göre, çeşitli ulaşım araçları kullanabilirsiniz.

Lviv Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Lviv Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım için Lviv taksilerini kullanmanızı önermiyorum çünkü ücretleri yüksek oluyor. Eğer mecburen taksiye binerseniz de öncesinde pazarlık etmeye çalışın. Fakat lviv havaalanı şehir merkezi ulaşım için yapabileceğiniz en pratik şey, havaalanında inince içindeki marketten bir tane Ukrayna telefon hattı almak (hemen görüşmeye açılıyor). Sonrasında telefonunuza Uber uygulamasını yükleyin. Ve uygulamaya girip, cep telefonu numarasını yazarak Uber Taksi çağırabilirsiniz. Gideceğiniz yerin kaç para tutacağını ve uberin ne zaman, hangi araçla geleceğini Uber Uygulaması ayrıntısıyla gösteriyor. Bu şekilde otelinize ya da şehir merkezine hem çok daha ucuza, hem de güvenli şekilde gidebilirsiniz. Lviv Havaalanı- Şehir merkezi arası Uber taksiyle yaklaşık 20-25 lira kadar tutuyor.

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi

Eğer lviv havaalanı şehir merkezi ulaşım için toplu taşıma kullanabileceğiniz bir saatte uçağınızdan indiyseniz, havaalanı içindeki Information kabinindeki kişi size yardım edebilir. İngilizce anlaşabileceğiniz gibi size şehir haritası veriyor ve hangi toplu taşıma araçlarının nereye gittiği hakkında bilgi veriyor ya da şehir merkezi için binmeniz gereken tramvay numarasını işaretliyor.

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi

Lviv Tren İstasyonundan Şehir Merkezine Ulaşım

Lviv Tren İstasyonundan Şehir Merkezine Ulaşım için ise yine yukarıda anlattığım Uber taksi seçeneğini kullanabileceğiniz gibi sevimli Troleybüs seçeneğini de kullanabilirsiniz. 6 numaralı duraktan bineceğiniz Lviv Troleybüs‘ü sizi şehir merkezine kadar götürecektir.

Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi

Fiyatlar ise Ocak 2018 de Troleybüs ücreti 3 grivna 0,39 kuruşdu çünkü şuan Türk Lirası değer kaybetti. Troleybüs biletleri 3 grivna şu an 0,54 kuruşa geliyor. Bileti alıp aracın duvarındaki alete koyarak delmeniz gerekiyor aksi taktirde bir daha aynı biletle binebilirsiniz, tabiki kimse bunu yapmıyor 🙂 Ben özellikle bileti delmedim hatıra olarak saklamak için bir kaç teyze neden der gibi baktı ama birşey demedi.

Biz Lviv’den tren ile Kiev’e geçerek geri dönmüştük bu yüzden hem havaalanı hem de tren garından şehir merkezine gitmeyi tecrübe edinmiş olduk. Tren garı yani Vokzal şehre biraz daha yakın. Toplu taşımaya binmekten çekinmeyin Lviv küçük sevimli bir kasaba havasında herkes yardım etmeye çalışıyor ve güler yüzlüler. Lviv Şehir içi Ulaşım Lviv Gezi Rehberi yazımız umarım işinize yarayacaktır. Ziyaret etmek için kesinlikle zaman ayrılması gereken bir şehir Lviv 🙂

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın