İstanbul Yakınlarında En İyi 7 Kamp Alanı

Sülüklü Göl Kamp Yeri

İstanbul Yakınlarında En İyi 7 Kamp Alanı yazımız sayesinde hafta sonu doğa ve kamp kaçamakları için özellikle İstanbul’da yaşayanlar bu kamp yerlerini ziyaret edebilir.

Sülüklü Göl Kamp Yeri

İstanbul Yakınlarında En İyi 7 Kamp Alanı

1. Sülüklü Göl Kamp Yeri, Bolu

İstanbul Yakınlarında En İyi 7 Kamp Alanı sayesinde çok uzaklara gitmeden bu güzel lokasyonlarda kamp yapmak ve doğa ile buluşmak mümkün.

Hem kamp, hem de trekking macerası için Bolu‘nun bu güzide bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Sülüklü Göl Kamp Yeri, Mudurnu’ya 65 km uzaklıkta yer alıyor. Bölgeye vardığınızda 10 kilometre kadar yürümeniz gerekebilir. Bu yüzden gündüz saatlerinde buraya varmanızda fayda var. Sülüklü Göl kenarında çam ağaçlarının altında kendinize en uygun kamp yerini seçebilirsiniz.

Uçmakdere Kamp Yeri

2. Uçmakdere Kamp Yeri, Tekirdağ

Tekirdağ, Şarköy’de bulunan Uçmakdere Kamp Yeri, gelenlere hem deniz, hem de orman manzarası arasında bir kamp vadediyor. Buraya gelirken dahi yol üzerinde fotoğraflamak için mükemmel manzaralar sizleri bekliyor olacak. Özellikle İstanbul’dan sadece birkaç saatte ulaşabileceğiniz bu güzel mekanda ağaçların altında pek çok kamp yapılabilecek alan var. Özellikle bahar aylarında bağbozumu zamanı ziyaret ederek birbirinden lezzetli üzümleri de tadabilirsiniz.

Yedigöller Kamp Yeri

3. Yedigöller Kamp Yeri, Bolu

Bolu’nun kamp yeri açısından doğal zenginlikleri şüphesiz tartışılamaz. Doğanın tam kalbi olan lokasyonlardan biri de Yedigöller Kamp Yeri. İster kampçı olun çadırda konaklayın, isterseniz karavancı olun, çekin karavanınızı göl kenarına ve eşsiz manzaranın tadını çıkartın. Bölgeye varmadan ihtiyacınız olan yiyecek içecek stoğunuzu yapın. Yedigöller koruma altında bir bölge, bu yüzden restoran, kafe, dükkan bulamazsınız. Tahta masalar ve tuvalet mevcut.

Kerpe Kamp Yeri

4. Kerpe Kamp Yeri, Kocaeli

Kerpe, Kocaeli‘ne bağlı İstanbul’dan gelenlerin ilk uğradığı yer ise buradaki Kumcağız Sahili. Kayalık manzarasına karşı yine çadır ve karavan konaklaması için mükemmel bir lokasyon. Eğer Kerpe Kamp Yeri olarak ücretli bir kamp yeri tercih ederseniz yakınlarda Ömerağzı Kamp Yeri var.

Gökçetepe Kamp Yeri

5. Gökçetepe Kamp Yeri, Edirne

İstanbul’un kuzey yönünde kalan Edirne’nin Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbullular tarafından en fazla tercih edilen kamp lokasyonları arasında yer alıyor. Hafta sonları kampçıların akınına uğrayan Gökçetepe Kamp Yeri, hafta içi nispeten daha sakin oluyor.

Acarlar Longozu Kamp Yeri

6. Acarlar Longozu Kamp Yeri, Sakarya

Bu muhteşem doğa harikasının Dünya’nın ikinci büyük longozu olduğunu biliyor muydunuz? Acarlar Longozu Kamp Yeri mutlaka görülmesi gereken bir yer. İstanbul’a çok yakın cennet gibi bir bölgede kamp için özel alanlar ayrılmış durumda.

Torkul Gölü Kamp Yeri

7. Torkul Gölü Kamp Yeri, Düzce

Resmi bir kamp yeri olmayan Torkul Gölü Kamp Yeri, her yere giden gezginlerin sayesinde keşfedilmiş ve kamp yapılmaya başlanmış doğa içinde sessiz sakin çok hoş bir yer. Burayı bulabilmek için Düzce’den 28 kilometre kadar ilerlemeniz gerekiyor. Düşünün ki sadece göl manzarası, çam ağaçları ile sarılı harika bir yerde kamp yapıyorsunuz ve söylemekte fayda var telefonlar burada çekmiyor.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın