Malta Temel Reis Köyü Popeye Village

Malta Temel Reis Köyü

Malta Temel Reis Köyü çocukluğumuzun en popüler çizgi filmlerinden biri olan Temel Reis’in köyünü keşfetmek için çok güzel bir tatil, gezi noktası.

Temel Reis‘in orjinal adı olan Popeye Pop-eye kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen ve patlak göz manasındaki bir kelime… Bu da bize Temel Reis’in fotoğrafında görünen kocaman tek gözünü açıklıyor 🙂

Malta Temel Reis Köyü

Malta Temel Reis Köyü Gezi Rehberi

Malta Temel Reis Köyü gezmek için size birkaç fikir vereceğim. Aslında Temel Reis‘in yaratıcısı E.C. Segar Kaliforniya’lı bir çizer. Fakat 1980 yılında filmi çekilen ve başrolünde Robin Williams‘ın oynadığı Temel Reis filmi için Malta’daki bu deniz kenarı köy bir denizci olan Temel Reis‘e uygun bulunmuş.

Filmden bir süre sonra kendi haline bırakılıp, kullanılmayan film platosu daha sonra eğlence parkı olarak hizmet vermeye başlamış ve pekte güzel olmuş. Sömestr Tatili için yurt dışına çıkmayı düşünenler Malta Temel Reis Köyü ziyareti yapabilir. Köye merkezden otobüsle ulaşmak mümkün

Malta Temel Reis Köyü

Malta Popeye Village

Sabah 9.00 akşamüzeri 17.00 arası açık olan eğlence köyüne en az iki saatinizi ayırın derim. Köyün içindeki evler, pastel tonlarda ve çok şirinler. Burada kendinizi sürekli fotoğraf çekmek zorunda hissedeceksiniz. Kış sezonunda Malta Popeye Village giriş ücreti 10 euro iken yaz sezonunda bu fiyat 15 euro’ya çıkıyor. Aldığınız bilete dahil hizmetler arasında ise; bir adet kartpostal, bir tane küçük boy bardak punch, tekneyle açılma şansı ve bir adet fotoğraf.

Malta Temel Reis Köyü

Girişte köyün büyük bölümü gözler önüne seriliyor burası güzel fotoğraflar çekebilmeniz için çok ideal. Daha sonra Temel Reis’in evi çıkacak önünüze içini mutlaka gezin. Atmosfer harika, denizci olduğu için her yerde yelken, çapa işaretleri kazılı. Sallanan sandalyesi çok güzel.

Tabiki Temel Reis olurda Safinaz olmaz mı? Popeye’nin Olive Oyl’inin evi ise kalpli çiçekli posta kutularına sahip, farklı mimarisi mini balkonuyla pek hoş.

Malta Temel Reis Köyü

Temel Reis Köyü Restoranı

Eğer gezmekten yorulursanız ve mevsimine göre sıcaklarsanız, Temel Reis Köyü‘nün restoranı da var. Çocuklar için çocuk parkı ve havuz da var. Hatta belki denize girerim, deniz kenarında takılırım gibi hayallerle buraya gelmiş de olabilirsiniz fakat bunun için uyarayım, Anchor Koyu’nun deniz kenarı pek yosunlu ve biraz kötü kokuyor. Yüzmek isteyen ziyaretçiler için koya ufak bir platform yapmışlar ancak denize girip girmemek size kalmış.

Malta Temel Reis Köyü

Animatörler Müzikali Canlandırıyor

Temel Reis, Safinaz ve Kabasakal karakterlerini canlandıran animatörler, müzikalden bölümler sergileyerek zaman zaman buna ziyaretçileri de dahil ediyorlar. Köy çok sevilen bir yer bu yüzden anılarda kalmasını isteyenler için düğün organizasyonları da gerçekleştirilebiliyor isteyenler burada.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın