1 Kilo Fazla Bagaj İçin 50 Euro THY’nin Yeni Bagaj Tarifesi

1 Kilo Fazla Bagaj İçin 50 Euro THY

1 Kilo Fazla Bagaj İçin 50 Euro THY’nin Yeni Bagaj Tarifesi 1 Mayıs 2017 tarihi ile uygulanmaya başlanmıştı. Peki yolcular bu durumdan nasıl etkileniyor, avantajları ve dezavantajları neler?

1 Kilo Fazla Bagaj İçin 50 Euro THY

1 Kilo Fazla Bagaj İçin 50 Euro THY

1 Kilo Fazla Bagaj İçin 50 Euro tarifesi uçak ile yolculuk yapanlar, seyahat edenler, zorunluluktan uçak yolculuğunu tercih edenler, gezginler bu haberde Türk Hava Yolları‘nın getirdiği bagaj kısıtlamasını okuyacaksınız. 1 Mayıs 2017 itibariyle duyurulmaya başlayan bu haber tarih olarak 1 Temmuz 2017’den sonra yapacağınız dış hat uçuşları için geçerli olmaya başlanacak.

Türk Hava Yolları Bagaj Tarifesi

Türk Hava yolları Yeni Bagaj Tarifesi‘ne göre yolcunun ücretsiz olarak taşıyabileceği bagaj hakkı 30 kilodan 23 kiloya düşürüldü. Ayrıca bir de bunun yanında sadece 1 parça bagaj bilet fiyatına dahil şeklinde düzenleme getirildi. Zaten yeterince maliyetli olarak uçan THY’de yolculuk yapmak isterseniz bavulunuz 23 kilodan daha ağır ise bir yerine iki bavulunuz varsa ek ücret ödemeniz gerekecek.

23 Kiloluk Yeni Bagaj Tarifesi

Thy Yeni Bagaj Tarifesi ile 23 kiloluk bir bagaja yolcular ihtiyacı olan her şeyi sığdırmaya çalışacak ya da 23 kiloyu 1 kilo dahi geçen bir ağırlık için 50 euro ödemeyi göze alacak. Eski uygulamada kilo başına ek ücret şeklinde ödeme alınıyorken artık üst sınır 32 kilo olarak belirlendi. Bu durumda 23 kiloyu geçen bagajlarda 1 kilo fazla dahi olsa 32 kiloya kadar 50 Euro ek ücret ödemek zorundasınız.

Görevlinin İnsafına Kalabilir

Belki 23 kiloyu 1 kilo geçen bagajlar için ek 50 Euro ödeme alma konusu görevlinin insafına göre değişiklik gösterebilir ancak yine de işi şansa bırakmamak lazım.

Ayrıca yanınızda getirdiğiniz her bir fazla bagaj için ödemeniz gereken ücret 70 Euro!

Bilet fiyatına dahil olan ücretsiz bagaj hakkınız şöyle:

Business: 2 parça bagaj, en fazla 32 kg

Ekonomi: 1 parça bagaj, en fazla 23 kg

Çocuk: 1 parça bagaj, en fazla 23 kg

Bebek: 1 parça bagaj, en fazla 23 kg

(ayrıca puset veya katlanabilir bebek arabası)

El Bagaj Uygulamasında Değişiklik Yok

El bagajı için kilo kıstası 8 kilo idi. Bunda bir değişiklik olmadı hala yanınıza 8 kiloya kadar el bagajı alabilirsiniz. Bu tarife özellikle Almanya’da yaşayan ve uçakla gelmek isteyen Türkler için sorun olacağa benziyor.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın