Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor

Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor

Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor her geçen gün Türkiye için vize çemberinin gitgide daraldığı ve ülkelerin vize zorluğu çıkarttığı ya da vize uygulamaya başladığı şu zamanlarda Vize İstemeyen Ülkeler Hangileri? sorusu akıllara geliyor.

Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor

Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor

Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor gönül ister ki çok daha fazla ülke Türkiye’ye vize uygulaması yapmasa ve gezginler her istedikleri ülkeye kolayca gidip, Dünya’yı keşfedebilse… Ancak tabiki durum öyle olmuyor ve politik uygulamalar bir türlü peşimizi bırakmıyor. Bunun sonucunda da vize açmazı gezginlerin yolunu tıkıyor.

Vize İstemeyen Ülkeler Hangileri?

Vize İstemeyen Ülkeler Hangileri? konusunda şu an Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor. Bu ülkelerin 12 si Avrupa’da, 31 tanesi Amerika kıtasında, 32 tanesi Asya kıtasında, 20 si Afrika kıtasında ve 7 tanesi ise Okyanusya kıtasında bulunuyor. Buralardaki belirlenen ülkeler için vize almadan veya kolayca kapıda vize alarak ülkelere giriş yapmanız mümkün.

Amerikan Vizesi Krizi

Amerikan Vizesi Krizi sebebiyle birçok kişi seyahat için Güney Amerika ülkelerini tercih etmeye başlarken, aynı şekilde Avrupa’nın da zorlaştırdığı Schengen Vizesi için de Avrupa yerine gidişin ucuz ve kolay olduğu Balkan Ülkeleri seyahatlerinin daha fazla olduğu gözlemleniyor.

Amerika vize işlemlerini durdurabiliyor, Almanya ise vize işlemlerini yavaşlatmaya gidiyor. Bazen Schengen Vizesi‘nin genelde kolay alınabildiği İtalya’dan dahi çoğu kişiye vize için ret kararı çıkabiliyor. Türkiye’ye en zor vize veren ülkelerden biri ise yine bir Türk yurdu olan Türkmenistan, onlar bu konuda oldukça ince eleyip sık dokuyor, politik prensipleri bu yönde…

Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor

Türklere En Kolay Vize Veren 10 Ülke

Türkiye 102 Ülkeye Vizesiz Girebiliyor bunun dışında bir de Türklere En Kolay Vize Veren 10 Ülke bulunuyor. Bu ülkeler ise Türkiye vatandaşlarına kolay vize veriyor. Vize vermelerindeki ön prosedür ise vizelerinin biraz pahalı olması, bu durumda vize vermek yerine satıyor desek daha doğru olur.

Türklere En Kolay Vize Veren 10 Ülke şöyle; Dubai, Rusya, Vietnam, Özbekistan, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Hindistan, Pakistan, Meksika ve İsrail. 

Türkiye’ye Vize İstemeyen Ülkelerin Listesi

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın