Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler Kaleiçi Mekanlar

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler Kaleiçi Mekanlar yazın son demlerinde bile sıcak olan, keyifle denize girip, yüzebileceğiniz güney kenti Antalya’da gezilecek yerler ve gidebileceğiniz mekanlar üzerine güzel bir yazı hazırladık.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler yazımızda, buram buram tarih kokan sevimli Antalya evlerinin bulunduğu Kaleiçi‘nden bahsedeceğiz. Adeta geçmişe açılan bir kapı olan Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler; plajların, denizin tadını doyasıya çıkardıysanız ve bu harika şehri biraz daha yakından tanımak istiyorsanız gelmeniz gereken lokasyonlardan biri. Kaleiçi Antalya Mekanlar konusunda da çok fazla seçenek sunuyor.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Antalya Tarihi Hadrian Kapısı

Surların Atatürk Caddesi üstünde yer alan ve restorasyonu yapılmış olan Hadrian Kapısı Antalya’nın en güzel antik eserlerinden biridir.

Surlardan günümüze şehrin içindeki birkaç burç ile Hadrian Kapısı ve yanındaki kuleler, limana bakan büyük kule ve liman surlarının bazı parçaları günümüze ulaşabilmiştir. Bölgede surların iç tarafında günümüzde pek çoğunun butik otel ve çeşitli mekanlar olarak işletildiği tam 3000 ev yer alıyor. Bu binaların karakteristik yapıları Antalya’nın sadece mimari tarihi hakkında bilgi vermekle kalmıyor, aynı zamanda bölgedeki yaşam tarzını, gelenek ve görenekleri de en güzel şekilde yansıtan özellikteler.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Kaleiçi’nin Tarihi Daracık Sokaklarında KaybolunAntalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Kaleiçi’nin tarih kokan dar sokaklarında kaybolmak apayrı bir keyiftir. Özellikle Eylül-Ekim aylarında gündüzleri tenha olabilen bu sokaklarda gezip, doyasıya fotoğraf çekebilir, incik boncuk hediyelik satan dükkanları talan edebilir, birbirinden güzel Kaleiçi Mekanları nın gece hayatının tadına varabilirsiniz.

 

Kaleiçi Mekanları Listesi

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler sonrası, akşamına mekanlara gidip eğlenebilmeniz ve lezzetli yemekler tadabilmeniz için Kaleiçi Mekanları Listesi aslında çok fazla ama burada sizlere gidip keyif alabileceğiniz birkaç mekandan bahsedeceğim.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Road House Kaleiçi

Sahne alan gruplar oldukça iyi. Barın görünüşü de oldukça etkileyici. Kapının önünde takılmanın ayrı bir zevkli olduğu mekanda garsonların ilgisi de Kaleiçi’ndeki diğer mekanlara göre daha başarılı.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Atölye Kaleiçi

Son derece otantik ve sıcak bir mekan. Çeşitliliği bol bira menüsüyle sizi keyiflendirecek bir mekan.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Dubh Linn Kaleiçi

Irish Pub meraklıları için, otantik ve İrlanda barı temasında tasarlanmış, lezzetli biraları ve atıştırmalıkları olan keyifli bir mekan.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Balıkçı Meyhanesi Kaleiçi

Lezzetli mezeleri ve ana yemekleriyle hizmet veren Balıkçı Meyhanesi Antalya Kaleiçi’nde çok sıcak bir mekan.

Antalya Kaleiçi Gezilecek Yerler

Telatur Kaleiçi

Gayet nezih bir mekandır kendileri. Ayrıca her Çarşamba ve Cuma akşamları saat 19:30’da canlı müzikte başlıyor.

Antalya Kaleiçi Places Travel Ideas

Antalya Kaleiçi Places Travel Ideas

Gate Opened To The Past: Kaleiçi

If you enjoyed the pleasures of Antalya beaches and if you want to get to know this perfect city a bit close, you can turn your route to Kaleiçi. From the walls you wil find a few towers inside the city with the Hadrian’s Gate and the towers next to it, the big tower overlooking the harbor and some parts of the harbor walls survived until today.

There are up to 3,000 houses in the area within its walls. The characteristic buildings of the buildings do not only give an idea about the architectural history of Antalya, but also reflect the life style, traditions and customs of region in the best way.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın