Ören’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Fikirleri

Ören'de Gezilecek Yerler

Ören’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Fikirleri Ören tabiatı itibarıyla tatil yapabileceğiniz sakin tatil durakları arasında bulunuyor.

Ören'de Gezilecek Yerler

Ören’de Gezilecek Yerler

Ören’de gezilecek yerler Ören’in kuzeyinde kalan Çökertme Köyü ve güneyinde ise güzel doğasıyla Akbük Koyu var.

Çökertmeden Çıktımda Halilim

İşte geleneksel Çökertme Türküsü, Ören’e 15 dakika uzaklıkta yer alan Çökertme Köyü’ne ait. Bu huzurlu ve sevimli köyü gezip, sahilde balık yiyebilirsiniz. Kamp severler için kamp yapılabilecek güzel sakin bir yer.

Ören'de Gezilecek Yerler

Akbük Koyu Manzarası

Akıllardan kolay kolay silinmeyecek manzarasını gördüğünüzde hayran kalacaksınız. SİT alanı ilan edilmiş olması, inşaatın yasaklanmış olmasının getirdiği huzur ve güzellikle de bakirliğini koruyabilmiş bir yer. Umarım ilerde imara açılma durumu olmaz da herkes gidip bu güzellikleri bozulmadan görebilir.

Akbük Koyu’nda Kamp Yapmak

İçinde ufak tefek bir iki restoran, pansiyon ve kamp alanından başka muhteşem bir doğa sizi bekliyor olacak. Dağların denizle buluşup güzel manzaralar oluşturduğu Akbük Koyu, Ören’e 20 dakika kadar uzaklıkta.

Akbük‘e giderken virajlı dağ yolundan inerken dikkatli olmayı unutmayın. Ayrıca benden bir tavsiye de yolun başındaki muhteşem koy ile sarmalanmış Azmak Nehri manzarasını da fotoğraflamayı ihmal etmeyin.

Bodrum Yarımadası’nın İncisi Ören

Ören’de gezilecek yerler; Ören, Bodrum Yarımadası‘nda yer alan ve sakin kalmış fazla bilinmeyen beldelerden biri. Uçakla gelmeyi düşünenler için Milas Havalimanı‘ndan bir saat içerisinde beldeye varılabiliyor. Sokaklar arasında dolaşırken heybetli dağ manzarası sürekli karşınıza çıkıyor, aynı zamanda Ören diğer Bodrum beldelerine nispeten de hesaplı bir tatil noktası.

Ören'de Gezilecek Yerler ve Konaklama Fikirleri

 

Küçük bir balıkçı kasabası olan Ören, genişçe bir düzlüğe kurulmuş. Upuzun koyuna dizilmiş rengarenk hasır şemsiyeleri ile pek şirin. Koyu kum değil çakıllı ancak ayağınıza batıp rahatsız etmeyecek şekilde. Suyu berrak ve tertemiz.

Plaj boyunca uzanan palmiye ağaçlarının gölgesinde yürüyüş yapıp, kafe ve restoranlarda oturabilirsiniz. Hediyelik eşya dükkanı ise çok fazla var. Düzenli sessiz, sakini trafiğin olmadığı bir belde Ören, özellikle çocuklu aileler için de uygun.

Gece hayatı, eğlence isteyenler için ise Bodrum merkez 1 saat uzaklıkta kalıyor. Ören’de yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilir ya da denizde jet-ski ile takılıp, kano ile gezinti yapabilirsiniz.

Ören Tekne Turu

Pazarlık yapmayı ihmal etmeyin 25-30 liraya keyifli bir tekne turu gezintisi yapabilirsiniz. İngiliz Koyu, Kleopatra Koyu ve Akbük Koyu‘ndan oluşan muhteşem ve eğlenceli bir gezi olabilir.

Ören'de Gezilecek Yerler

Ören Konaklama Fikirleri Otel Fiyatları

Martı Pansiyon; Bir aile işletmesi olan pansiyon üç katlı, dağ eteğinde yer alıyor ama denize iki dakika yürüme mesafesinde. Bahçesi ağaçlık, odaları temiz, sade, tv, klima, internet ve mutfak eşyası mevcut. Terasından güzel manzaralar yakalayabilirsiniz. Apart şeklinde kalındığında kişi başı fiyat 60-70 lira arasında değişiyor.

Nur Otel; Denize iki dakikada yürüyebileceğiniz otelin ızgara, pide ve yöresel yemekler sunan bir restoranı bulunuyor. Balkonlu ve bahçeye bakan temiz, sade odalarında tv, internet, klima var. Kişi başı 70-80 lira arası değişiyor. Kahvaltı dahil.

Azmakbaşı Bungalov; Doğanın içinde tatil yapmayı sevenler için burası biçilmiş kaftan. Akbük Koyu‘nda yer alan tesis çam ve okaliptüs ağaçları ile çevrili. Denize 5 dakikalık yürüme mesafesinde, kafesinde sabah, öğle, akşam yemekleri sunuluyor. Mekanın hamaklarında zaman geçirebilirsiniz. Ortak mekanda ise tv ve video oyunları var. Bungalovlar 3-4 kişilik ve deniz manzaralı kişi başı 70 lira civarında. Çadırda kalırsanız ise kişi başı 35 lira civarında, kendi çadırını getirenler sezonuna göre kişi başı 15 liraya kalabilir.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın