Adrasan Gezilecek Yerler Adrasan Nasıl Gidilir?

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Gezilecek Yerler Adrasan Nasıl Gidilir? yazımızda Akdeniz’ in en güzel koylarından en sessiz ve en huzurlusu olan Adrasan’ı sizlere anlatmak istedim. Olympos’un komşu koyu olan Adrasan, son yılların gözde mekanları arasında yerini almış durumda.

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Gezilecek Yerler olarak duruma baktığınızda tatilden istediğiniz biraz kafa dinlemek doğa ile baş başa kalmak ise hiç düşünmeden gidip görmenizi tavsiye ettiğim yer. Özellikle hafta içi günleri tercih ediniz.

Adrasan Koyu ve Adrasan Sahili cennet köşedir. Birçok kişi benim gibi buraya geldiğine çok mutlu olarak ayrılıyor; Adrasan sakin, sessiz, huzurlu, yeşil, mavi… Cennetten bir parça. Adrasan Gezilecek Yerler ve yapılacak aktiviteler bulunuyor.

Adrasan Bot Turu

En meşhurlarından biri olan Adrasan Ali Kaptan ile yine bu civarın en gözde yerlerinden biri olan Adrasan Sulu Ada ve diğer lokasyonların bulunduğu muhteşem bir Adrasan bot turu ile gününüzü geçirebilir ve turkuaz renklerdeki berrak denizde yüzebilirsiniz.

Adrasan Dere Kenarı

Bir diğer gözde duraklardan biri de Adrasan Dere Kenarı. Burada bulunan tesislerde derenin üzerindeki platformlarda sabah kahvaltılarından tutun da istediğiniz menüleri yiyebilmeniz mümkün. Dere tarafında Fikret Abinin yerine gidip ördeklere ekmek atmak ise apayrı bir keyiftir.

Akdeniz’de çoğu kıyı şeridi zamanında değersiz diye kız çocuklarına miras olarak verilmiş. İç kısımlarda arsaların, tarlaların bulunduğu zamanda değerli olan bölgeler ise erkek çocuklarına miras bırakılmış. Fakat zamanla devir değişmiş ve Akdeniz kıyılarının canlanması ile bu değersiz görünen kıyı şeritleri muazzam bir değer kazanmış. Adrasan‘da da durum aynı şekilde; birçok yerde olduğu gibi, Kumluca’lıların da kızlara verdiği kıymetsiz deniz kıyısı aslında Adrasan. Tabiki artık günümüzde her şey çok değişti…

Adrasan Gezilecek Yerler arasında bulunan Adrasan Balıkçı Koyu da mutlaka görmeniz ve berrak denizinde yüzmeniz gereken bir yer.

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Nasıl Gidilir?

Adrasan Antalya arası kaç km diye soracak olursak; 95 km olan uzaklık ile 1,5 saatlik bir yolculukla ulaşabilmek mümkün. Biz öncelikle Karaöz Mevkiinde bulunan Korsan Koyu ve Gelidonya Feneri istikametinde kamplı bir yolculuk yaptık. Ardından buraya çok yakın olan Adrasan‘a geldik.

Fakat Adrasan Antalya istikametinden gelecekseniz Kemer’den sonra Tekirova‘yı ve Oympos sapağını geçince yolun solunda bulunan Adrasan tabelasından sola içeriye doğru girerek 8 km ilerleyip köye geliyorsunuz, Adrasan Plajı için 4 km daha ilerlemeniz gerekiyor. Aynı şekilde Adrasan Olimpos arası da yaklaşık 13 km civarında. Bazen Olympos’tan bisiklet kiralayarak gezmeye gelenler oluyor.

Adrasan Hava Durumu

Adrasan Hava Durumu Akdeniz iklimine bağlı olarak genellikle ılıman. Özellikle sonbahar aylarında oldukça sakin bir yer, sadece trekking grupları oluyor civarda yağmur yağıyor. Sonbahar mevsimini sevenler için de çok güzel anılar yaşayabilmenize olanak sağlıyor Adrasan.

Adrasan Otelleri Fiyatları

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Klados Hotel

Adrasan Otelleri Fiyatları ile en popüler otellerden biri Adrasan Klados Hotel. Adrasan Sahil Caddesinde yer alan otel Adrasan Koyu‘nda bulunuyor ve denize sadece 150 metre uzaklıkta. Adrasan Klados Otel Kaç Yıldızlı diye merak edenler için otelin 4 yıldızlı, havuzlu, kendi çapında lüks ve çevreyi rahatsız edecek kadar da büyük olmadığını söyleyebilirim.

Adrasan Klados ets fiyatları ise dönemsel olarak değişmekle birlikte ağustos ayı için; oda kahvaltı ya da yarım pansiyon olmak üzere kişi başı 153 TL ile 254 TL arasında değişiklik gösteriyor. Tabiki Kurban Bayramı zamanı fiyatlar değişecektir.

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan River Hotel

Adrasan Otelleri Fiyatları arasında bir diğer popüler otel ise Adrasan River Hotel. Konum olarak Dere Mevkiinde bulunan hotelin 12 odası bulunuyor. Dere kenarında etnik olarak dekore edilmiş sıcak ve samimi otelin dilerseniz Adrasan Bungalov da konaklamak isteyenler için 2 tane de bungalovu bulunuyor. Oda sayısı fazla olmadığı için biraz önceden arayıp randevu almanızda fayda var aksi taktirde yer bulamayabilirsiniz.

İsterseniz Adrasan Apart olarak hizmet veren otelleri de bulabileceğiniz bir yer. Hatta lüks otel sevenler Adrasan Balayı fırsatlarını da değerlendirebilir huzurun tanımı, saklı cennet koylarda harika anılar yaşayabilir.

Adrasan Gezilecek Yerler

Adrasan Camping

Peki otellerde konaklamayı sevmeyenler Adrasan Camping olanaklarından yararlanmak isteyenler ne yapmalı?. Plajda gece çadır kurup, sabah erken saatlerde toplayarak göze batmadan kalabilirsiniz. Fakat daha düzenli bir kamp tatili yapmak istiyorsanız Adrasan Çadır Kampı için sahil şeridinin sol tarafı üzerinden devam edildiğinde karşınıza çıkan çok fazla büyük olmasa da sevimli bir lokasyonu olan Adrasan Camping tercih edilebilir. Denize bağlanan derenin kenarında, ortak mutfak alanı olan bu yerde karavan kampçıları da çadır kampçıları da rahatlıkla kalabiliyor. Sezonuna göre fiyatlar değişiyor, fiyatlar genellikle çadır başı olarak belirleniyor.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın