Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu Afrika ülkeleri gezginler için harika bir lokasyon. Bir gezgin mutlaka Afrika kıtasının güzelliklerini gezip görmeli. Bostwana‘da hem çölü, deltası hem de tuz yatakları ve güzel doğasıyla gezmeyi sevenleri kendine hayran bırakıyor.

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler ile Afrika deyince belki insana bir irkilme geliyor; suç oranı ve fakirliğin, imkansızlığın fazla olduğu düşünülerek başımıza bir şey gelir mi diye gidip gitmemek konusunda kararsız kalıyor olabilirsiniz. Bostwana kesinlikle gitmeniz gereken bir Afrika Ülkesi. Çünkü burada suç oranı çok düşük ve herkes de kurallara uyuyor. Bostwana‘da yaşayanların çok aşina olduğumuz, turist kazıklama gibi huyları yok.

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu

Eski yıllarda İngiltere sömürgesi olan Bostwana, 1966 yılında kolay bir şekilde bağımsızlığını ilan etmiş. İngiltere bu ülkede kendi için değerli bir şey olmadığına inandığı için bağımsızlığı çok kolay bir şekilde Botswana‘ya bırakmış.

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu

Bostwana Safari Turu Merkezi

Bostwana elit ve pahalı bir ülke. Sırt çantalı gezginler için biraz pahalı olabilir ve daha çok zengin turistlere rastlayabilirsiniz. Fakat yine de sırt çantalı gezgin de olsanız bir kaç gün bu ülkeyi gezip, yolunuza devam edebilirsiniz.

Afrika‘da vahşi yaşamın hüküm sürdüğü hiçbir milli park çitlerle sınırlandırılmamış durumda. Canlıların rahatsız olmaması ve doğal ortamlarında hissetmeleri için bu düşünülmüş. Hal böyle olunca da dolmuş şoförleri bile turistlerin başına bir şey gelmemesi konusunda oldukça hassas davranarak, kimseyi yol üzerinde bırakmıyor, kamp alanlarından bir görevli gelene dek yolcuları bekletiyor.

Bostvana Elmas Madenleri

Bostwana‘nın, İngiltere’nin değersiz gördüğü gibi bir ülke olmadığı bağımsızlığını kazandıktan bir yıl sonra ortaya çıkıyor. Ülkede sürpriz bir şekilde elmas madenleri bulunuyor ve ülkenin milli gelirinde bir anda büyük bir artış meydana geliyor.

Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip küçük bir ülke olan Bostwana‘nın para birimi pula ve başkenti Gaborone. Ülkenin bayrağında mavi üzerine siyah çizgi bulunuyor. Açıklaması ise; mavi geçimlerini sağlayan suyu simgelerken, siyah da ülkedeki farklı ırkların birbirine olan saygısını anlatıyor.

Bostwana'ya girişte size gereken şeyler

Bostwana’ya girişte size gereken şeyler

Bostwana’ya girişte size gereken şeyler; aşılarınızı gösteren sarı kart, onun dışında hiçbir ücret ödemeden damganızı alarak ülkeye girebilirsiniz. Bu ülkenin eğitim seviyesi bir hayli yüksek. Kongo, Gine, Nijerya, Liberya, Leona ülkelerinde bulunmuş kişileri ülkeye almıyorlar.

Bostwana Thebe Kamp Alanı

Pek çok lüks ve ortalama kamp alanı bulunuyor,Thebe Kamp alanı ise; konaklamak için en ucuz olan kamp alanlarından biri. Kişi başı konaklama ücreti 10 dolar. Yerel seyahat arama sitelerinden kolayca bularak, ayarlayabilirsiniz, aksi taktirde 80 dolar gibi yüklü miktarlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu

Afrika Bostwana Safari Turu

Tabiki Afrika’ya gelip de Safari Turu yapmadan dönmek olmaz, bu kesinlikle yaşamak isteyeceğiniz bir deneyim. Genel olarak Safari Turu Fiyatları bir hayli yüksek, her ne kadar pazarlıkla 250 dolar dan 150 dolara dek indirebilseniz de sınırları biraz daha zorlamanızda fayda var. Bu işin ucunda Lüks Kamp manasına gelen Glamping yapmak var. Yani milli park sınırları içinde vahşi hayvanların arasında uyumak, takılmak, kamp yapmak…

Afrika Bostwana Gezilecek Yerler Safari Turu

Dünyanın En Büyük Tuz Gölü

Sonraki durağınızda Dünyanın En Büyük Tuz Gölü olan Nata Lodge olmalı, ayrıca burada kuş cenneti de bulunuyor, muazzam bir yer. Buraya gitmenin hemen hemen tek yolu diğer araçlara izin verilmediği için mecburen 4×4 jeep kiralamak. Eğer bu şekilde yapmak istemiyorsanız lodge’a gidip tur paketi almalısınız. Sonrasında uçsuz bucaksız inanılmaz tuz gölü sizi bekliyor olacak.

Bostwana gezinizi noktalayacağınız zaman başkent Gaborone‘ye dönebilmek için buradan Francistown üzerinden aktarma yapmanız gerekiyor.

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın