İzmir Karagöl Kamping Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir Karagöl Kamping Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir Karagöl Kamping Hakkında Bilmeniz Gerekenler ile burayı ziyaret edeceğiniz zamanı ve mevsimi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

İzmir Karagöl Kamping Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir Karagöl Kamping Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Biz Kurban Bayramı zamanı rotamıza devam ederken bir geceliğine kamp yapalım diye uğradık fakat gerçekten bayramda gidilecek bir yer değil. Belki normal bir tarihte ya da hafta içi kafa dinlemek için güzel bir mekan olabilir. Fakat Kurban Bayramı yoğunluğu şaşırtıcı derecede fazlaydı. Gölün etrafı tamamen piknikçi, mangalcı tayfasıyla dolmuştu. Kurbanlığı kesen soluğu mangal için göl kenarında almıştı diyebiliriz.
Durum böyle olunca da tuvaletler girilemeyecek derecede kirliydi. Her yer çöp doluydu ve çadırlar için ayrılmış bölümlerde de yer bulmak zordu. Çadırların olduğu kısımların yanında elektrik prizleri bulunuyor. Fakat biz kampımızı biraz daha az insanın olduğu yerde tercih edip ormanın yukarısında tesisin diğer uç noktasına kurduk. Özellikle sabahın ilk saatlerinde bol bol at sesleri duyuluyordu. Söylenene göre etrafta yabani atlar varmış. O kısımda pek kimse olmadığı için domuz gelebilir diye uyarsalar da hiçbir şey yoktu.

İzmir Karagöl Kamping Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kamping’de Ateş Yakmak Serbest

Ateş yakmak serbest fakat keşke olmasa, çünkü etrafta çok fazla sorumsuz günübirlikçi var. Adam ateşi yakıyor ve giderken sönüp sönmediğini umursamıyor bile.
Eğer kamp yapmak niyetindeyseniz ekim-kasım ayları hafta içi gitmek sonbaharın narin renkleri etrafa saçılmışken; kızılçam, karaçam ve söğüt ağaçlarının manzarası eşliğinde güzel bir kamp yapabilirsiniz. Rahatsız eden de olmaz, çok fazla günübirlikçi de. Fakat kamp zamanınızın büyük bölümünü buraya ayırmayın, gelip biraz kalın ve diğer görmek istediğiniz yerlere devam edin derim, çok daha güzel yerler var…

Karagöl’e girişte 18 lira ödeniyor

Göl kenarında piknik masaları var. Karagöl’e girişte 18 lira ödeniyor. Ayrıca çadır kurup kamp yapmak isterseniz de çadır başına 22 lira ödüyorsunuz. Tesisin içinde kamp alanının biraz yukarısında vadi manzarasına karşı ufak bir bakkal ve büfe tarzı yer var masa sandalyelerde atmışlar. Yiyecek, atıştırmalık ve alkolde satıyor hatta bira 9 liraydı.
Kamping iletişim numarası; 0534 463 35 58

İzmir Karagöl’e Nasıl Gidilir?

İzmir Karagöl Kampımız hakkındaki gezi yazımızı ve Karagöl’ e gelirken yaşadığımız zorlu macerayı okumak için lütfen BURAYA tık tık. Hatta bu yazımıza mutlaka göz atın ki aynı hatayı siz yapmayın 🙂

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın