Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı ve Fiyatları

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı ve Fiyatları doğa şartlarında koşu yapmak istiyorsanız, kaliteli malzemeden test edilerek üretilmiş, ayak sağlığınızı koruyacak türden koşu ayakkabıları kullanmalısınız. Aksi taktirde bilek burkulmasından tutun da pek çok sağlık sorunu oluşabilir.

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı ve Fiyatları

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı markaları ve fiyatları ile düzenledik. Karşılaştırıp kendinize en uygun olan hangisi karar verebilirsiniz. Bu ayakkabıları ayrıca isterseniz doğa yürüyüşlerinde de kullanabilirsiniz.

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

1. Salomon Speedcross

Fiyatı; 60 Euro civarında

Daha Fazla Bilgi İçin; salomon.com

Dünyanın her yerinden pek çok koşucu için favori sayılan ayakkabı, kaliteli ve sağlam malzemesi sayesinde hemen her mevsime uyum sağlayabiliyor.

Koşucular için en çok korkulan kaygan, yağmurlu ve çamurlu zeminlerde de yüksek performans sergilediği gibi neredeyse tüm arazi tiplerinde yüksek performans sunuyor. Salomon Speedcross Türkiye’ de pek çok mağazada bulunabilir durumda. Erkekler ve kadınlar için özel modelleri de mevcut.

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

2. Inov-8 X Talon

Fiyatı; 76 Euro

Daha Fazla Bilgi İçininov-8.com

Islak, kaygan, çamurlu zeminlerde çok yüksek performans gösteren ayakkabı özellikle kışın koşu yapanlar için tasarlanmış gibi görünüyor. Yağışlarıyla bilinen İngiltere ve İskoçya gibi ülkelerde sporcuların özellikle tercih ettiği bir koşu ayakkabısı modeli.
Inov-8 X Talon özellikle turnuvalarda profesyonel koşucuların tercih ettiği 212 gramlık hafifliği ile de koşu performansını arttıran dayanıklı bir ayakkabı. Kadın ve erkek modelleri her mağaza da bulunabilir. Kuru zeminlerde de performansı üst düzeyde tutuyor.

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

3. Hoka Mafate Speed

Fiyatı; 84 Euro

Daha Fazla Bilgi İçinhokaoneone.eu

Türkiye’de bulunmayan ancak yurt dışından sipariş edebileceğiniz ayakkabının görünüşü diğerlerine nazaran biraz daha cafcaflı durabilir. Koşu uzmanlarının “denemeden ön yargılı davranmayın” ibaresini kullandığı ayakkabı kullanıcısına muhteşem bir konfor sunuyor.

Hoka Mafate Speed büyük boy bir tabana sahip, bu sistem “meta rocker orta taban geometrisi” olarak isimlendirilen ve topuk vuruşu sırasında ekstra verim sağlarken, kişinin ayak yapısına göre şekil alıp destekliyor.

Özellikle uzun yol koşucuları için; ayağı az yoran ve yüksek performansla konfor sunan bir ayakkabı. Ağırlığı ise 320 gram.

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

4. Columbia Conspiracy IV Trail Shoe

Fiyatı; 60 Euro

Daha Fazla Bilgi İçin; columbiasportswear.co.uk

Columbia Conspiracy IV Trail Shoe özel alt tabakası sayesinde adeta su yokmuşçasına koşmanızı sağlıyor. Suyla temas eden ayakkabılar gramaj olarak ağırlaşma yaşarken, bu ayakkabı da bu sorun asla yok.

Kış sporlarınızda sizi yarıyolda bırakmayan Columbia, dağlarda, çamurlu kayalıklarda hiç kaymadan yolunuza devam etmenizi sağlarken; yazları kuru zeminde de koşu yapmanıza olanak tanıyor. Size çok yönlü koşu performansı sunuyor.

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

5. La Sportiva Helios 2.0

Fiyatı; 80 Euro

Daha Fazla Bilgi İçinsportiva.com

La Sportiva Helios 2.0 dağ koşucularının özellikle tercih ettiği, 237 gramlık ağırlığıyla ayağınızın altını çok rahat hissettiren bir ayakkabı.

Sert zeminli arazilerde ayağı tamamen kavrayan ve destekleyen yapısı sayesinde günlük koşularda da ideal olabileceği gibi profesyonellere yönelik koşularda da yüksek performans sağlıyor.

Doğada Koşuya En Uygun 5 Ayakkabı

Loading Facebook Comments ...

Bir cevap yazın