Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018, Konaklama

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018 Uludağ’da bu yıl Ocak ayının 14-18 i arasında, Şubat ayının ise 4-8 i ve 11-15 i arası olmak üzere toplamda üç dönem olarak Whitefest 2018 Gençlik Festivali adı altında düzenlenecek. Çok eğlenceli geçecek bu dönemde mutlaka Uludağ Kayak Merkezi uğrak noktalarınız arasında yer almalı.

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018 nin ilk bölümü gerçekleştirildi biz de katıldık ve oldukça keyifli geçti. Kayak merkezine kurulan büyük sahnede dj harika şarkılarla herkesi eğlendirdi. Ayrıca kar üzerinde yapılan partiye varil şeklindeki masalar ve ısıtıcılar getirilerek ortam daha sıcak hale getirildi.

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018

Akşamüzeri 17.00 de başlayan Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018 Gençlik Festivali üç saat sürerek 20.00 de ünlü kayakçıların pistin yukarısından ellerinde meşalelerle kayarak aşağı inmelerinin nefes kesici gösterisi ile sonlandırıldı.

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018

Uludağ’ın Yüksekliği Kaç Metre?

Uludağ’ın Yüksekliği Kaç Metre? diye soracak olursanız; Marmara Bölgesi‘nin en yüksek dağı olan Uludağ 2543 metre yüksekliğinde. Uludağ’da yer alan kayak merkezindeki pistlerin toplamdaki uzunlukları 20 km civarında. Başlangıç, orta ve zor seviyelerde olmak üzere toplamda 21 pist bulunuyor.

Farklı ski-pass uygulamalarının bulunduğu bölgede, konaklayacağınız otelin hangi liftleri ücretsiz ya da indirimli olarak verdiğini öğrenmenizi tavsiye ederim. Birbirinden eğlenceli etkinlikler ve keyifli konserler, kar etkinlikleri kış boyunca devam ediyor.

Uludağ’da kayak kiralamak ya da snowboard ekipmanı kiralamak ya da kayak dersleri almak için çok sayıda seçenek bulunuyor, ayrıca pazarlık yapmanızı da öneririm.

Uludağ Kayak Merkezi Whitefest 2018

Uludağ’da Konaklama Seçenekleri

Uludağ’da Konaklama Seçenekleri arasında özel sektöre ait konaklama yerleri ile kamuya ait konaklama tesisleri olmak üzere toplamda 25 otel bulunuyor. Uludağ Kayak Merkezi kent merkezine 30 km, havaalanına 40 km uzaklıkta kalıyor.

Bursa Uludağ Mountain Whitefest 2018

Bursa Uludağ Mountain;

Bursa Uludağ Mountain Whitefest 2018: 2,543 metres

Number of Pistes: 21 pistes (beginner, intermediate and expert)

Accommodation: 25 hotels, includingstate and privately owned facilities

Lifts: A full network of lifts and pistes can be found at two different areas within close proximity to one another.

Activities: Concerts and snow activities take place all winter long.

Distance from Airport or City Centre: 30 km from the city centre, 40 km from the airport.

Bursa Uludağ Mountain Whitefest 2018

Uludağ is highest mountain in Turkey’s Marmara Region, and the ski centre here has a total of 20 kilometres worth of pistes. The area offers various types of ski-passes, and we recommend you check with your hotel beforehand to find out which lifts are free or discounted for their guests.

Uludağ also has a lot of different options for renting skiing and snowboarding equipment and for taking lessons.

Bir cevap yazın